English
Skip Navigation Links
Anasayfa
HakkımızdaExpand Hakkımızda
EğitimlerExpand Eğitimler
SınavlarExpand Sınavlar
Konferanslar
Haber & Duyurular
Foto Galeri
SSS
Bilgi Edinme
İletişim
BİREYSEL EĞİTİMLER
B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ
Başlangıç - Bitiş : Tarih Kesinleşmedi Günleri : Haftanın Her Günü
Süresi : 180 Saat Saat :
Eğitim Yeri : ANKÜSEM Derslikleri Ücreti : 1600,00 TL (KDV Dahil)
       

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Başvuru Şartları:

Kimler Katılabilir;

(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar,

2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlar,

3) İş sağlığı ve güvenliği alanında teftiş yapan mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişleri hariç, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında müfettiş yardımcılığı süresi dahil en az on yıl görev yapan müfettişlerden (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlar,

 

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitimi;

 Uzaktan Eğitim + Yüz Yüze Eğitim + Uygulama Eğitimi bölümlerinden oluşmaktadır.

Uzaktan eğitim (90 saat), kesin kayıttan sonra e-posta aracılığıyla size gönderilecek olan kullanıcı adı ve şifre vasıtasıyla internet üzerinden gerçekleşecektir. Katılımcıların ses, görüntü ve ders içeriklerini açabilecek yeterince hızlı internet bağlantısına, yeterli donanımda bilgisayara ve bilgisayar kullanım bilgisine sahip olmaları gerekir. Uzaktan eğitim içeriklerinin tamamının yapılması zorunludur. Uzaktan Eğitime süre olarak %90 devam zorunludur. Uzaktan eğitim tarih aralığında bütün derslerin içeriğini tamamlanması zorunludur. Uzaktan eğitimin %90 lık kısmı eşzamansız olup, belirtilen tarih aralığında istenilen zamanda yapılabilir, %10 luk kısmı eşzamanlı (senkron) olarak; bildirilen tarih ve saatlerde internet üzerinden canlı gerçekleştirilecektir.

Yüz yüze eğitim (90 saat) Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) Tandoğan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir. (Adres: Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) Emniyet Mah. İncitaş Sk. Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası B Blok Kat:5 06500 Beşevler / Ankara )Yüz yüze eğitimde en fazla 6 saat devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.

Uygulama Eğitimi (staj) (40 saat), yüz yüze eğitimin bitiminden itibaren 1 ay içerisinde tamamlanacaktır. Uygulama eğitimine  %100 devam zorunludur.

                                                                                                       

 

 

EĞİTİM TARİHLERİ

GRUPLAR

SON KAYIT

TARİHLERİ

UZAKTAN EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

UZAKTAN EĞİTİM BİTİŞ TARİHLERİ

ÖRGÜN ÖĞRETİN BAŞLANIÇ TARİHLERİ

ÖRGÜN EĞİTİM BİTİŞ TARİHLERİ

İSG

     

 

  

 

 

 

 

 

 

Eğitim Tarihi: Tarih Kesinleşmedi

Eğitim Saati:  15: 00 - 21: 00                          

Eğitim Ücreti:    1.600.-TL (KDV dahil)

Ankara Üniversitesi mezunları, personeli ve Ankara Üniversitesi personelinin eş ve çocukları: 1.500.-TL (KDV dahil)

Başvuru

Eğitime başvuruda bulunmak için,

Yeterli katılımcı sayısına ulaşılması durumunda, eğitim sorumlusu kesin kayıt için tarafınızla iletişime geçip, Merkezimizin hesap numarasına eğitim ücretinin yatırılmasını bildirecektir. Daha sonra aşağıda başvuru için gerekli belgeler bölümünde yer alan başvuru formunu doldurup, formda istenilen belgelerle birlikte dosyanızı posta yoluyla ya da elden “Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM)Emniyet Mah. İncitaş Sk. Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası B Blok Kat:5 06500 Beşevler / Ankara” adresindeki Merkezimize teslim etmeniz gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen Başvuru Belgelerini taratıp A4 boyutunda PDF formatında dosya adına başvuracak kişinin adı, soyadı ve belge adı olacak şekilde kaydediniz.

Posta yoluyla ya da elden teslim ediniz. Telefon veya faks aracılığıyla başvuru kabul edilmeyecektir. Kayıtlar başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Kayıtlar sınıf kontenjanı ile sınırlıdır.

Yeterli başvuru olmayan durumlarda eğitim iptal edilecektir.

Kesin Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
 

1-            Başvuru dilekçesiBaşvuru dilekçesi için tıklayınız.

Dilekçedeki bilgiler, sizinle iletişime geçmek ve işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanılacağından istenen tüm bilgileri hatasız ve eksiksiz olarak, bilgisayar ortamında doldurunuz ve yazdırarak imzalayınız. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

2-            Diploma / Geçici Mezuniyet Belgesi:

 Diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin ıslak imzalı noter onaylı veya mezun olunan okul onaylı sureti de geçerli olacaktır.

3-            Nüfus Cüzdanı Fotokopisi/Nüfus Kayıt Örneği:

Aslı, eğitime gelindiğinde ibraz edilecek.

                 4-            Eğitim Ücret Dekontu (Kesin kayıt aşamasında e posta ile göndermeniz istenecektir)

                  5 -       (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.    

 
“Kesin başvuru için gerekli belgeler”  sizden istendiğinde Merkezimize teslim etmeniz gerekmektedir.

 

 

 

 

Kullanıcı Giriş Paneli
Site Haritası
Hakkımızda
Haber & Duyurular
Foto Galeri
İletişim
Bireysel Eğitimlerimiz
Kurumsal Eğitimlerimiz
Etkinlik Takvimi
Eğitim Kataloğu
Konferanslar
Ankara Üniversitesi
TUSEM Konseyi
EUCEN
HABERDAR OLUN!
E-Posta listemize katılarak açılacak eğitimlerimizden ve duyurularımızdan haberdar olun.